Ndërlidhjet

JERUSALEM


Lideri i përkohshëm palestinez Mahmud Abbas tha se kryengritja e armatosur kundër Izraelit është një gabim që duhet të marrë fund.
Duke folur për gazetën arabe "Asharq al Awsat", Abbas ka thënë se është e drejtë legjitime e popullit të Palestinës që të shpreh refuzimin ndaj okupimit izraelit me mënyra tjera dhe jo me përdorimin e armëve.
XS
SM
MD
LG