Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara mirëpritën thirrjen e liderit të Organziatës për Clirimin e Palestinës Mahmud Abas për përfundimin e kryengritjes kundër Izraelit.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Scott McClellan tha se luftimi i terrorizmit dhe krijimi i një force të bashkuar palestineze të sigurisë, janë qenësore për të krijuar institucionet e nevojshme për shtetin e Palestinës. Mahmud Abas i ka thënë një gazete arabe se përdorimi i armëve i ka dëmtuar palestinezët dhe ato duhen ndaluar.
XS
SM
MD
LG