Ndërlidhjet

SARAJEVË


Radovan Karaxhici dhe Ratko Mlladici duhet të gjykohen në Hagë dhe qëndrimi i SHBA-ve lidhur me këtë cështje nuk ka ndryshuar, ka thënë ambasadori amerikan për cështjet e krimeve të luftës, Pjer Rishar Prosper.
Në të tjera zhvillime forca e Bashkimit Evropian në Bosnjë ka drejtuar sot të parin operacion për kapjen e Ratko Mlladicit, në vendin ku gjatë luftës ishte shtabi i Mlladicit.
XS
SM
MD
LG