Ndërlidhjet

BAGDAD


5 veta kanë humbur jetën si pasojë e sulmeve të kryengritësve në pjesë të ndryshme të Bagdadit. Në mesin e viktimave ishte dhe zëvendësministri i komunikacionit. Është gjetur i vdekur në Ramadi dhe një shtetas italian, për të cilin nuk dihet se cfarë aktiviteti kryente në Irak.
Në të tjera zhvillime Sadam Husein është takuar për herë të parë me avokatët e tij mbrojtës.
XS
SM
MD
LG