Ndërlidhjet

PRISHTINË


UNMIK-u i ka propozuar sot qeverisë së Kosovës bartje të mëtejshme të kompetencave në fushë të ekonomisë, ndërsa është premtuar që në vitin e ardhshëm të diskutohet edhe për bartje në drejtësi dhe polici. Kjo u bë e ditur në një konferencë të përbashkët për media të shefit të UNMIK-ut Soren Jessen Petersen dhe kryemnsitrit të Kosoëvs Ramush Haradinaj.
XS
SM
MD
LG