Ndërlidhjet

GAZË


Ushtria izraelite ka sulmuar dy kampe palestineze të refugjatëve në Rripin e Gazës, dhe raportohet se dy palestinezë janë vrarë.
Ushtria izraelite ka thënë se operacioni kishte për qëllim ndaljen e sulmeve me mortaja dhe raketa nga kampi që është afër kolonive hebrenje.
XS
SM
MD
LG