Ndërlidhjet

KABUL


Gjatë përpjekjeve të disa të burgosurve të jashtëm për të ikur nga një burg në Kabul u vranë së paku 5 persona, informojnë agjencitë e lajmeve. Të burgosurit, përfshirë së paku dy pakistanezë, sot i kishin sulmuar pjesëtarët e rojës dhe kishin marrë armatimin e tyre. Në përleshjet e armatosura me forcat e sigurisë ishin vrarë së paku tre rojtarë të burgut dhe dy të burgosur.
XS
SM
MD
LG