Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Burime lokale spitalore dhe dëshmitarë kanë thënë se së paku 5 palestinezë janë vrarë dhe 22 të tjerë janë plagosur nga ndërhyrja e ushtrisë izraelite në kampin Khan Younis sot në orët e hershme të mëngjesit. Është thënë se katër nga të vrarit ishin militantë, ndërsa personi tjetër i vrarë ishte civil.
Ushtria e Izraelit ka kumtuar se me këtë operacion synohej reduktimi i numrit të sulmeve me mortaja nga ky kamp, që është afër një vendbanimi izraelit.
XS
SM
MD
LG