Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm vetëvrasës me makinë bombë sot në qytetin Naxhaf në Irak u vranë së paku 30 persona dhe shumë të tjerë u plagosën, transmeton agjencitë e lajmeve duke u mbështetur në burime spitalore.
Disa orë më herët nga një shpërthim i ngjashëm në qytetin Qerbela të Irakut u vranë së paku 10 persona dhe janë plagosur shumë të tjerë. Nga ky shpërthim u shkatërruan edhe shumë automjete përreth dhe disa ndërtesa.
XS
SM
MD
LG