Ndërlidhjet

STAMBOLL


Vendimi i Bashkimit Evropian, që të hapë bisedimet për anëtarësi me Turqinë, i kanë dhënë Ankarasë një pozitë të re si në mesin e vendeve evropiane dhe në botën islame. Kjo ka qenë deklarata e ministrit të jashtëm turk, Abdullah Gul, i cili më tej ka shtuar se Turqia e sotme është një vend i ndryshëm nga ai i dy ditëve më parë.
XS
SM
MD
LG