Ndërlidhjet

KANDAHAR


Gjashtë vetë u vranë gjatë shkëmbim zjarrit mes luftëtarëve talibanë dhe forcave afgane në një pikë kontrolli në jug të Afganistanit, bëjnë të ditur burimet e policisë vendase.
Në një tjetër incident dy ushtarë amerikanë u plagosën pasi janë sulmuar nga militantët në rajonin e Zabulit.
XS
SM
MD
LG