Ndërlidhjet

PEKIN


14 minatorë kanë humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur si pasojë e shpërthimit të gazit në një minierë të Kinës. Minierat e Kinës njihen si ndër më të rrezikshmet në botë dhe marrin cdo vit jetën e disa mijëra minatorëve për shkak të mungesës së masave të sigurisë.
XS
SM
MD
LG