Ndërlidhjet

TIRANË


Mijëra arsimtarë të shkollave fillore dhe të mesme në mbarë Shqipërinë e vazhduan sot mësimin pasi qeveria u pajtua për ti rritur pagat e tyre për 11.3%, ka thënë zëdhënësi i ministrisë së arsimit, Vladimir Lame. Afro 34 mijë arsimtarë e mbajtën të premten një grevë njëditëshe dhe u kërcënuan se do të vazhdojnë pa kufizime nëse qeveria nuk i përmbushë kërkesat e tyre për rritjen e rrogave për 12%.
XS
SM
MD
LG