Ndërlidhjet

SHKUP


Një gjykatë në Shkup ka dënuar me 10 vjet burgim, Avdil Jakupin, i njohur me pseudonimin "komandant Çakalla", për shkak të rrëmbimeve dhe plaçktijeve. Gjykata e shpalli atë fajtor për rrëmbimin e dy policëve të Maqedonisë në muajin gusht të këtij viti në Haraçinë afër Shkupi.
XS
SM
MD
LG