Ndërlidhjet

BAGDAD


Tribunali special i Irakut që po heton Sadam Hyseinin dhe 11 ish anëtarët e regjimit të rrëzuar bathist, ka mohuar sot akuzat se procedurat e deritashme nuk kanë qenë transparente.
Në një deklaratë per media , thuhet se Tribunali dëshiron të sigurojë se ruan integritetin, neutralitetin dhe transaparencën e tij.
XS
SM
MD
LG