Ndërlidhjet

RAMALLAH


Udhëheqësi i Organizatës për Çlirimin e Palestinës Mahmud Abbas shënoi sot përfundimin e zisë 40 ditëshe duke u lutur për liderin palestinez Yaser Arafat. Abbas ka thënë se Arafati e udhëhoqi popullin e vet drejt dyerve të lirisë dhe pavarësisë. Abbas ka përsëritur përkushtimin për procesin e paqes me Izraelin, që sic ka thënë ai "do të coj në krijimin e shtetit palestinez me Jerusalemin si kryeqytet".
XS
SM
MD
LG