Ndërlidhjet

KIJEV


Kryesuesi i presidencës së Bashkimti Evropian, Jan Peter Balkenende, ka thënë se unioni "nuk do të anojë" për asnjërën palë në raundin zgjedhor të 26 dhjetorit në Ukrainë, por dëshiron zgjedhje të "lira dhe korrekte".
Ndërkohë, agjencitë e lajmeve njoftojnë se kancelari gjerman Gerhard Schroeder dhe kryeministri rus Vladimir Putin, janë pajtuar që të respektojnë rezultatin e zgjedhjeve të 26 dhjetorit.
Në debatin e mbrëmshëm televiziv, dy kandidatët për presidentë të Ukrainës kanë shkëmbyer akuza të ndërsjella.
XS
SM
MD
LG