Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

SCHLESWIG\GJERMANI


Presidenti rus Vladimir Putin ka pranuar sot propozimet e Gjermanisë dhe të Bashkimit Evropian rreth zgjidhjes së konfliktit në Çeçeni.
Pas një takimi me kancelarin gjerman Gerhard Schroeder në Schlesëig të Gjermanisë, Putin ka thënë se lufta në Çeçeni ka mbaruar, por ka shtuar se është i gatshëm që të pranojë propozimet:
"Kemi shumë probleme në rajon dhe jemi të gatshëm që të punojmë hapur me partnerët tanë në Evropë dhe Gjermani", ka thënë Putin.
XS
SM
MD
LG