Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qeveria e Serbisë ende nuk i është përgjigjur ftesës për bisedime të shefit të UNMIK-ut, Soren Jesen Petersen dërguar kryeministrit Vojisllav Koshtunica. Lidhur me këtë çështje Nebojsha Coviq shef i Qendrës Koordinuese të Serbisë për Kosovën, Radios Evropa e Lirë i ka deklaruar:
"Z. Petersen duhet të vijë në Beograd dhe të dëgjojmë se si e sheh ai këtë çështje. Emërimi i Ramush Haradinajt në një mënyrë ka qenë provokim i drejtëpërdrejtë, në mënyrë që Beogradi ta përjashtojë vetveten, por ne këtë nuk e kemi bërë dhe procesi ynë është i hapur", ka thënë Nebojsha Covic.
XS
SM
MD
LG