Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri britanik Tony Blair dhe kryeministri izraelit Ariel Sharon sot biseduan për ringjalljen e procesit të paqes në Lindjen e Mesme.
"Ajo që sot shpresoj, është që pala palestineze të shohë se jemi të gatshëm të ndihmojmë që të merren masat e duhura për t'i dhënë mundësinë paqes", tha Blair, vizita e të cilit është e nivelit më të lartë diplomatik në rajon prej vdekjes së liderit palestinez Yasser Arafat.
XS
SM
MD
LG