Ndërlidhjet

BEOGRAD


Takimi mes kryeministrit serb Vojisllav Koshtunica dhe shefit të UNMIK-ut Soren Jessen Petersen do të mbahet në një "kohë të caktuar", ka thënë sot zyrtari për media i Qeverisë së Serbisë Sergjan Xhuriq. Sipas tij detajet e takimit do bëhen të ditura së shpejti.
Ky njoftim pason një letër të shefit të UNMIK-ut dërguar kryeministrit serb, nga i cili kërkohet vendosja e bisedimeve Prishtinë - Beograd.
XS
SM
MD
LG