Ndërlidhjet

TIRANË


"Statusi është ilaqi për Kosovën, por kufijtë mes dy shteteve nuk mund të ndryshojnë", ka thënë sot në Tiranë ministri i jashtëm i Unionit Serbi –Mali i Zi, Vuk Drashkoviq.
Drashkoviq pas takimit me homologun e tij Kastriot Islamin ka thënë se nuk ka asnjë çështje politike, që do ta pengonte bashkëpunimin maksimal mes dy vendeve dhe Kosova nuk do të jetë pengesë e marrëdhënieve mes Shqipërise dhe Serbisë e Malit të Zi. Drashkoviq do të qëndrojë në Tiranë edhe nesër.
XS
SM
MD
LG