Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri i shërbimit informativ të Iranit tha sot se Irani ka arrestuar më shumë se 10 persona këtë vit, të dyshaur se kanë spiunuar programin bërthamor të vendit. Tre nga të arrestuarit kanë punuaar për Agjencinë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore. Ministri Ali Junesi ka akuzuaar të arrestuarit se kanë spiunuar për CIA-në dhe Mossadin e Izraelit.
XS
SM
MD
LG