Ndërlidhjet

PRISHTINË


Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 66 vota për, 1 kundër dhe 31 abstenime miratuan sot programin e qeverisë të paraqitur nga kryeministri Ramush Haradinaj.
"Qeveria është e vendosur që t'i përmbushë standardet dhe ta bëjë realitet pavarësinë e Kosovës, ka thënë Haradinaj, duke shtuar se "plani ynë synon bërjen e Kosovës shtet të pavarur që është edhe vullnet i popullit të Kosovës”.
XS
SM
MD
LG