Ndërlidhjet

TIRANË


Ministri i jashtëm i Unionit Serbi Mal i Zi Vuk Drashkoviq ka thënë pas takimit në Tiranë me homologun e tij shqiptar Kastriot Islami se vizita e tij është "historike" dhe ka shtuar se të dy vendet duhet të luajnë rol pozitiv në stabilitetin e gjithë rajonit.
Në takim është biseduar edhe për Kosovën.
Kastriot Islami ka thënë se "klasa politike e Kosoëvs duhet të gjejë zgjidhje në pajtueshmëri me standardet evropiane. Drashkoviq është takuar pasdite me presidnetin Alfred Mojsiu dhe me kryeministrin Fatos Nano.
XS
SM
MD
LG