Ndërlidhjet

DAMASK


Ministri i jashtëm i Iranit kundërshtoi sot akuzat e zyrtarëve amerikanë dhe irakianë se vendi i tij po përzihet në çështjet e brendshme të Irakut.
Kamal Kahrrazi tha se akuzat e tilla kanë për qëllim që të 'ikin realitetin", në vend se të kërkohet zgjidhje për Irakun.
XS
SM
MD
LG