Ndërlidhjet

RAMALLAH


Palestinezët në Bregun Perëndimor votojnë sot për pushtetin lokal, në të parat votime për pushtetin vendor në 30 vitet e fundit.
Ndërkohë, lëvizja militante islamiste Hamas ka kritikuar sot propozimin e kryeministrit britanik Tony Blair për mbajtjen e një konference për paqen në Lindjen e Mesme dhe u kërkoi liderëve palestinezë që mos të marrin pjesë në të. Edhe kryeministri palestinez Ahmed Qorei ka kundërshtuar konferencën.
XS
SM
MD
LG