Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i diplomacisë evropiane Havier Solana ka thënë se pas përsëritjes se zgjedhjeve presidenciale do të krijohet një fazë e re e marrëdhënieve mes Ukrainës dhe Bashkimit Evropian. Në një deklaratë të lëshuar sot, Solana ka shprehur besimin se të gjitha palët e përfshira do të punojnë drejt mbajtjes së zgjedhjeve të lira dhe korrekte.
XS
SM
MD
LG