Ndërlidhjet

PRISHTINË


Trazirat e marsit në Kosovë nuk janë shkaktuar për motive ekonomike, ka thënë shefi në largim i Shtyllës së Katërt të UNMIK-ut Nikolas Lamsdorf, por ka shtuar se ato kanë dëmtuar ekonominë.
Lambsdorf ka paraparë një rritje të vogël ekonomike për vitin e ardhshëm dhe ka thënë se prioritet do të jetë plotësimi i standardeve në bashkëpunim me qeverinë e Kosovës, të cilën e quajti shumë aktive.
XS
SM
MD
LG