Ndërlidhjet

UASHINGTON


Në mesazhin e tij për krishtlindjet, presidenti amerikan, George Bush i falënderoi trupat e Shteteve të Bashkuara në Irak dhe në Afganistan për kontributin që po e japin në "mbrojtjen e lirisë dhe të sigurisë për të gjithë". Me këtë rast, zoti Bush, mbrëmë vonë, shtoi se "këta amerikanë trima po luftojnë kundër armikut të lirisë dhe po e mbrojnë Amerikëln nga rreziku".
XS
SM
MD
LG