Ndërlidhjet

PRISHTINË


Besimtarët katolikë të Kosovës po i festojnë Krishtlindjet. Në të gjithë kishat katolike të Kosovës mbrëmë janë mbajtur mesha tradicionale, ndërsa mesha qëndrore u mbajt në Kishën “Shën Ndou” në Prishtinë, të cilën e ka drejtuar Ipeshkvi i Ipeshkvisë së Kosovës imzot Mark Sopi.
Në meshën e shenjtë morën pjesë përfaqësues të subjekteve politike vendore dhe ndërkombëtare. Imzot Mark Sopi gjatë lutjeve porositi që ky vit të jetë vit i paqës dhe mbarësisë në vend.
XS
SM
MD
LG