Ndërlidhjet

PRISHTINË


"Pavarësia e Kosovës është vetëm çështje kohe", deklaroi ish-kryeministri i Shqipërisë dhe aktualisht lider i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, gjatë një vizite në Prishtinë.
"Kjo kohë do të varet nga përmbushja e standardeve. Shqipëria kaherë ka pasur qëndrim të qartë për Kosovën shtet të pavarur”, deklaroi Meta, pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.
Nga ana e tij, kryeministri Ramush Haradinaj, tha se ai ka një traditë të bashkëpunimit më Metën që nga koha kur ai ishte kryeministër i Shqipërisë.
XS
SM
MD
LG