Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia irakaine tha se 9 persona kanë vdekur dhe 14 janë lënduar pas shpërthimti të një autocisterne nafte në Bagdadin prerëndimor.
Sulmi erdhi pak kohë pasi sekretari amerikan i mbrojtjes Donald Rumsfeld përfundoi vizitën e papritur në bazat ushatarake në Irak.
XS
SM
MD
LG