Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën tre persona janë vrarë dhe dy janë lënduar nga shpërthimi i një autobombe në Irak, në rrugën mes Najafit dhe Qerbelasë.
9 persona tjerë janë vrarë dhe 14 janë lënduar nga shpërthimi i një autocisterne nafte në Bagdadin prerëndimor, të premten në mbrëmje.
Ushtria amerikane, ndërkohë ka njoftuar se ka arrestuar dy militantë që dyshohet se kanë lidhje me aleatin e Al Qaidës, Abu Musab al Zarqaëin.
XS
SM
MD
LG