Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri i përkohshëm palestinez Mahmud Abbas i ka bërë thirrje Izraelit, që t'i japë fund okupimit të Bregut Perëndimor dhe Rripit të Gazës dhe t'i lirojë të burgosurit palestinezë.
Abbas bëri këto komente në fjalimin e tij të parë në fushatën për zgjedhjet presidenciale.
XS
SM
MD
LG