Ndërlidhjet

PEKIN


Ministri i jashtëm irakian kërkoi nga Kombet e Bashkuara, që të "dyfishojnë" përpjekjet e tyre për t'i "trajtuar më seriozisht" zgjedhjet e ardhshme në Irak sesa që kanë bërë deri tani.
Hoshiar Zebari, tha në Pekin, se vendi i tij "nuk është i kënaqur" me nivelin e angazhimit të Kombeve të Bashkuara, duke thënë se nevojitet më shumë personel i OKB-së dhe monitores të zgjedhjeve.
XS
SM
MD
LG