Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli pritet të ndërmarrë disa masa lehtësuese për palestinezët para zgjedhjeve palestineze të 9 janarit.
Kryeministri Ariel Sharon kë kërkuar nga kabineti i tij që të miratojë disa masa që do të lejojnë lëvizjen të lirë për palestinezët si dhe t'u lejohet kandidatëve të zhvillojnë fushatë edhe në Jersualemin lindor.
XS
SM
MD
LG