Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre zyrtarë të policisë dhe një politikan janë vrarë sot në Irak. Abdel Hysein nga Partia Demokratike e Irakut, ka vdekur pasi u qëllua nga tre persona afër shtëpisë së tij në Bagdad.
Ndërkohë, grupi militant irakian Ansar al Sunan ka publikuar në internet një videkokasetë në të cilën shihet bombardimi i bazës ushtarake amerikane ne Mosul, ku u vranë 22 persona, 18 nga ta amerikanë.
XS
SM
MD
LG