Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri i përkohshëm palestinez Mahmud Abbas ka kërkuar nga palestinezët që të braktisin kryengritjen e tyre të armatosur, duke thënë se kjo nuk e arrin pavarësinë palestineze.
Abbas ka thënë se palestinezët nuk shpresojnë në fitore ushtarake ndaj Izraelit, dhe se pavarësia duhet të arrihet përmes negociatave.
XS
SM
MD
LG