Ndërlidhjet

PRISHTINË


Policia ndërkombëtare në Kosovë ka arrestuar një shqiptar që kërkohej për krime serioze dhe nxitjen e dhunës etnike në Maqedoni dhe Serbi.
Në një deklaratë të policisë thuhet se Lirim Jakupi, është arrestuar dje në Prishtinë. Jakupi i plagosur në armë zjarri po trajtohet në një spital të Kosovës. I arrestuari është plagusor në përleshjen me policinë maqedonase para dy ditësh.
XS
SM
MD
LG