Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli liroi 159 të burgosur palestinezë si pjesë shkëmbimit të të burgosurve me Egjiptin dhe si gjest të vullnetit të mirë ndaj udhëheqjes së re palestineze.
Lideri palestinez Mahmud Abas ka kërkuar lirimin e 7 mijë të burgosurve palestinezë në Izrael.
XS
SM
MD
LG