Ndërlidhjet

ZAGREB


Është shkatërruar me lëndë shpërthyese monumenti i Titos në fshatin e tij të lindjes në Kroaci, pranë kufirit me Slloveninë.
Qeveria kroate ka dënuar incidentin dhe ka kërkuar nga policia të gjejë autorët.
XS
SM
MD
LG