Ndërlidhjet

TETOVË


Mbi 1 mijë vetë kanë marrë pjesë në protesta kundër vrasjes së Liridon Dërmakut, student i mjekësisë, gjatë një aksioni të forcave policore maqedonase në Tetovë fundjavën e kaluar.
Protestuesit lëvizën për disa orë në rrugët e Tetovës dhe më pas për gjysmë ore bllokuan aksin rrugor Tetovë - Shkup.
XS
SM
MD
LG