Ndërlidhjet

BAGDAD


Raportohet se nga sulmet e sotme kundër stacioneve të policisë në qytetet Bagdad, Tikrit dhe Samarra në Irak, janë vrarë afro 20 pjesëtarë të policisë. Agjencitë e lajmeve informojnë se kjo dhunë u bë një ditë pasi u transmetua shiriti me zërin që thuhej se është i Osama Bin Ladenit, në të cilin lavdëroheshin sulmet kundër trupave amerikane dhe kundër zyrtarëve qeveritarë irakianë.
XS
SM
MD
LG