Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica dhe kryeadministratori i Kosovës Soren Jessen-Petersen do të takohen më 17 janar në Beograd.
Burime serbe raportojnë se temë qendrore e bisedimeve do të jetë decentralizimi në Kosovë.
Takimi është inicuar nga kreu i UNMIK-ut, i cili përmes një letre i ka bërë thirrje Koshtunicës që të bisedojnë për decentralizimin, për të zhdukurit dhe çështjet e sigurisë.
XS
SM
MD
LG