Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat amerikane të mbështetur nga aeroplanë luftarakë janë përleshur me kryengritësit në Mosul, duke vrarë rreth 25 guerilë, pasi këta të fundit kryen sulme vetëvrasëse dhe hodhën granata mbi trupat amerikane.
Të paktën 28 persona janë vrarë natën e mbrëmshme nga një shpërthim në Bagdad.
Ndërkohë, presidenti amerikan George Bush tha sot se mbajtja e zgjedhjeve të 30 janarit është thelbësore për Irakun.
XS
SM
MD
LG