Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane në Irak kanë kapur një pjesëtar të lartë të rrjetit terrorist të militantit jordanez Abu Musab al-Zarqawi.
Qeveria tha se Fadil Hussain Ahmed al-Kurdi u arrestua bashkë me dy të tjerë gjatë një bastisjeje në Bagdad.
Ndërkohë, forcat amerikane kanë ndërmarrë edhe një kundër-ofenzivë ndaj kryengritësve në jug të Bagdadit dhe në qytetin verior Mosul, ku u tha se janë vrarë 25 kryengritës.
XS
SM
MD
LG