Ndërlidhjet

BAGDAD


Tri grupe militante irakiane kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët në të cilën u tërhiqet vërejtja iarakianëve që të mos marrin pjesë në zgjedhjet e 30 janarit. Deklarata u publikuar në faqen e internetit të "Armatës Ansar al Sunnah".
Ndërkohë trupat amerikane njoftuan për një ushtar amerikan të vrarë dhe 15 të tjerë të plagosur nga kundërofensiva e djeshme në Mosul. Në këtë operacion u vranë 25 guerilë.
Në Bagdad forcat amerikane kanë kapur një pjesëtar të lartë të rrjetit terrorist të militantit jordanez Abu Musab al-Zarqaëi.
XS
SM
MD
LG