Ndërlidhjet

NJU JORK


Cmimi i naftës në bursat amerikane në këtë fundviti është 34 për qind më i lartë krahasuar me fillimin e vitit 2004.
Cmimi i një barrele ka qenë 43.45 dollarë, derisa cmimi më i lartë ka qenë në tetor kur një barrelë u shit me 55.67 dollarë.
Rritja e cmimit të naftës u shkaktua nga sulmet terroriste në Arabinë Saudite, proshuesi dhe eksportuesi më i madh i naftës në botë.
XS
SM
MD
LG