Ndërlidhjet

Jeremiq: Raportet me disa shtete janë keqësuar


Ministri i jashtëm serb, Vuk Jeremiq, tha se marrëdhëniet e Serbisë me shtetet që e pranuan pavarësinë e Kosovës kanë pësuar dëme të vazhdueshme. "Raportet me këto vende nuk mund të jenë si përpara", tha ai në Strasburg, ku u takua me zyrtarë të Parlamentit Evropian dhe të Këshillit të Evroopës. "Ne vazhdojmë ta konsiderojmë Kosovën si pjesë të Serbisë", tha ai.
XS
SM
MD
LG